Ужгород. НВК "Веселка" з поглибленим вивченням іноземних мов (дошкільне відділення)

 

Історія

Наш заклад було засновано у 1984 році як дошкільний навчальний заклад № 41 . Перетерпівши ряд реорганізацій ( остання відбулася в 2007 році) він став навчально-виховним комплексом «Веселка», в якому навчаються і виховуються 355 дітей. Комплекс складається із початкової та дошкільної ланок, у дошкільному відділенні нараховується 7 груп і 203 вихованців, в початковій школі – 5 класів та 152 учні.
Заклад спеціалізований, оскільки в нас з 1-го класу поглиблено вивчається англійська мова. За рахунок додаткових освітніх послуг бажаючі учні вивчають угорську мову .
У закладі нараховується 69 працівників, в т.ч. 34 педагоги , із яких з вищою кваліфікаційною категорією - 12 чоловік із званням «старший вчитель» - 4, із званням «вчитель-методист»– 1.
Організацію навчально-виховної діяльності проводимо з врахуванням маркетингу послуг та соціальних вимог суспільства, які полягають у необхідності формування компетентної, творчої, фізично і психічно здорової особистості.
Тому проблемним питанням педагогічного колективу було обрано «Створення комфортних умов для всебічного розвитку вихованців, шляхом застосування особистісно-орієнтованого навчання, впровадження здоров’яформуючої політики закладу». Поряд із забезпеченням освітньої місії закладу, колектив ставить перед собою мету зберегти та укріпити здоров’я наших вихованців, сформувати в них дбайливе ставлення до свого здоров’я як до безцінного скарбу.
Реалізації здоров’язбережувальної мети закладу сприяють самі умови , адже земельна ділянка яка знаходиться в нашому користуванні становить більше 15 тис м², що дає можливість нашим вихованцям проводити багато часу на свіжому повітрі, організовувати спортивні змагання, конкурси, естафети. Територія розділена між дитячим садком і початковою ланкою. Спільно з батьками впродовж останніх п’яти років ми зуміли обладнати дитячі ігрові майданчики, пісочницями , лавицями, критими бесідками , доповнити спортивну площадку спортивними спорудами .
Кожне класне приміщення окрім навчального має ігрову кімнату, окремий гардероб, санвузол, кухню для роздачі їжі та миття посуду.
Спільно з медичним персоналом здійснюється контроль за станом здоров’я наших дітей . В минулому році було відремонтовано та обладнано, згідно вимог, медичний кабінет, в якому проводяться профілактичні щеплення вихованцям , в разі потреби надається необхідна медична допомога, тощо.
Розвиток творчих здібностей учнів, організацію роботи з дітьми у другій половині дня забезпечують гуртки з трудового навчання «Умілі руки», гурток з хорового та вокального співу та гурток з лікувальної фізкультури.
Активному та змістовному проведенню позакласних заходів, організації дозвілля наших вихованців допомагає музична зала, якій є аудіо та відео апаратура, необхідна музична техніка.
Для збільшення рухової активності дітей, проведення занять з фізичної культури активно використовуємо спортивну залу, яка обладнана всім необхідним інвентарем.
Великого значення для загартовування, профілактики різних захворювань відіграють заняття з плавання. Тому, із 3-х уроків фізкультури в початкових класах , один відведено на плавання , так само в дошкільному відділенні, починаючи з чотирирічного віку діти 1 раз на тиждень плавають.
Не потрібно доводити, що організація раціонального харчування дітей є впродовж дня однією із складових хорошого самопочуття дітей а відтак їх активної розумової праці. Саме з цією метою організовано додаткове харчування молодших школярів. За бажанням батьків 90 % учнів 1 – 4 класів окрім обідів снідають та вечеряють, тобто отримують триразове харчування.
Таким чином створюємо умови для всебічного розвитку наших вихованців та комфортного їх перебування в закладі впродовж дня .